Wyposażenie techniczne

Dysponujemy nowoczesnym i dobrze wyposażonym zapleczem technicznym, posiadamy elektronarzędzia, różnorodne klucze, wiertarki udarowe i długie – 1-metrowe wiertła (średnice 8 – 22mm) pozwalające na przewierty przez najgrubsze ściany czy stropy w zbrojonym betonie.

Gdy zachodzi konieczność założenia anteny na dachu budynku, a jego właściciel nie wyraża zgody na wiercenie otworów w kominie, do którego zamierzamy zamontować antenę, stosujemy specjalne bezinwazyjne uchwyty (opaska kominowa), które nie będą go niszczyć a zapewnią wieloletnie sztywne i pewne zamocowanie.

W przypadku montażu anteny na ścianie budynku, która została wcześniej ocieplona, zalecamy stosowanie przewiertów na wylot do mieszkania i montaż na długich śrubach o średnicy 10 mm, tak aby uchwyt anteny nie był mocowany do wierzchniej warstwy ściany budynku (tynk + ocieplenie ze styropianu lub wełny mineralnej) tylko na sztywnych, mocnych śrubach, bo tylko ten sposób gwarantuje solidne i pewne umocowanie. Bardzo często jesienią i wiosną po silnych wiatrach otrzymujemy wiele zgłoszeń związanych z przekręceniem a nawet urwaniem się anten zamocowanych na ociepleniu. Przedstawione powyżej rozwiązanie jest najpewniejsze i zdecydowanie najtrwalsze.

Jeśli nie jesteście Państwo właścicielami lokalu i tylko wynajmujecie mieszkanie a właściciel nie wyraża zgody na wiercenie w ścianie otworów na wylot i nie chcemy niszczyć stolarki okiennej dla przeprowadzenia kabli antenowych, stosujemy w oknach specjalne bezinwazyjne przelotki o niskim tłumieniu.

Jeżeli na dachu znajdują się możliwe do wykorzystania: rura lub maszt o większej średnicy, np. 80 mm, nie da się do nich umocować standardowej anteny satelitarnej, która ma uchwyt o rozstawie do 50 mm, stosujemy wówczas odpowiednie odskocznie (adaptery) z odcinkiem rury o średnicy 40 mm:

Z jednej strony przykręca się krótką rurę o średnicy około 50 mm a drugą stronę mocujemy do istniejącego grubego masztu.