Montaż i Naprawa Anten Satelitarnych

Profesjonalny montaż anten Tv-Sat Łódź:

*Dostępność kanałów możecie Państwo sprawdzić na stronie: https://www.lyngsat.com/

ustawianie anteny satelitarnej

Prace, które wykonujemy:

 • Montaż anten satelitarnych – ściana, balkon, dach, maszt, balustrada
 • Multiroom 2 – 8 tunerów przy jednej antenie, niezależny dostęp
 • Ustawianie anten za pomocą profesjonalnego miernika cyfrowego
 • Wymiana dotychczasowej anteny na – 80 – 90 cm dla kanałów HD
 • Przenoszenie anten – zmiana lokalizacji np. z balkonu na dach
 • Wymiana konwertera 2 – 8 wyjścia, lub Unicable obsługa jednoprzewodowa
 • Montaż zeza – jedna antena obsługuje dwa satelity HB i Astra
 • Montaż konwertera LNB Quad z wejściem dla tv naziemnej DVB-T
 • Wymiana uchwytu, na którym zamontowana jest antena
 • Instalacja cyfrowego Polsatu (Polsat Box) + zestaw internetu LTE – na jednym kablu
 • Wymiana przewodów antenowych na zewnętrzne CTF113 Outdoor
 • Montaż i wymiana uchwytów kominowych „opaskowych”

montaż anteny 80cm balkon

Wykonujemy również bardziej złożone instalacje – montaż – podłączenie multiroom (jedna antena – kilka dekoderów), zbiorcze instalacje antenowe Multiswitch (jedna antena dla wielu mieszkań), Multifeed (jedna antena wiele konwerterów – odbiór z wielu satelitów) a także przystosowanie instalacji satelitarnej do współpracy z anteną naziemną DVB-T oraz cyfrowym radiem DAB+ i UKF FM.

Jeśli macie inną usługę do wykonania, która nie znajduje się na liście powyżej prosimy o kontakt.

montaż anten tvsat cyfrowy Polsat na dachu kamienicy

Jeśli podpisaliście Państwo umowę o świadczenie usług telewizyjnych z jednym z nadawców (Canal Plus, NC+, cyfrowym Polsatem lub TP. Orange) otrzymacie zestaw instalacyjny składający się z: dedykowanego dekodera/tunera, anteny offsetowej 70 lub 80 cm, konwertera LNB pojedynczego – Single, podwójnego – Twin lub SCR Unicable.

Ten sposób pozyskania anteny satelitarnej to najtańsze rozwiązanie, – często można nabyć ją w promocji za (49 zł cyfrowy Polsat) i 99 zł (Canal+).

W zestawie antenowym nie znajdują się elementy montażowe (uchwyt, kołki rozporowe), przewód antenowy oraz HDMI, wtyki „F”, – wszystkie elementy oczywiście posiadamy.

montaż anteny sat do balustrady Łódź widzew

Uwaga:

Jeśli podpisaliście umowę z NC+/Canal+ i zamówiliście zestaw przez internet z całą pewnością otrzymacie oryginalną antenę firmy Corab 80 cm.

Niestety często w regionalnych punktach obsługi abonentów NC+/Canal+ są oferowane anteny produkcji chińskiej, słabej jakości, które nie są przystosowane do silnych wiatrów występujących w naszym kraju.

Jak odróżnić oryginał od chińskiego zamiennika? Oryginalna antena posiada namalowane logo NC+/Canal+, uchwyt mocujący do masztu/stojaka (cybanty) mają nakrętki 13 mm, natomiast „chiński odpowiednik” 10 mm. Na czaszy anteny brak napisu „NC+/Canal+” lub jest naklejka.

zestaw montażowy nc+ oryg

Oryginalna antena Corab 80 cm

zestaw montażowy nc+ china

Antena zastępcza produkcji chińskiej oferowana w nie których salonach NC+

Anteny produkcji chińskiej bardzo często poddają się wiatrowi, ulegają deformacji i konieczna jest wymiana.

Planując instalację kilku dekoderów np. multiroom trzeba we własnym zakresie zakupić konwerter LNB posiadający cztery nie zależne wyjścia sygnałowe (Quad). Do tego celu wskazana jest antena o średnicy 80 lub 90 cm (w zestawach Polsatu czasza ma 70 cm).

Aby skutecznie przeprowadzić montaż zestawu satelitarnego potrzebne jeszcze będą akcesoria:
 • uchwyt dostosowany do miejsca instalacji,
 • współosiowy przewód antenowy (stosujemy przewody zewnętrzne),
 • kołki rozporowe, przewód HDMI do połączenia dekodera z telewizorem
Wszystkie wymienione podzespoły oczywiście posiadamy!

Dodajemy do standardowych anten ustawionych na Hot Birda drugi konwerter lub zamieniamy na monoblock, co poszerza ofertę programową o TV Trwam oraz programy zagraniczne – niemieckie, francuskie, hiszpańskie.

Wykonujemy trwałe montaże anten satelitarnych na ocieplonych elewacjach budynków, wiercąc otwory przez ściany do wnętrza mieszkania i stosując długie śruby o średnicy 10 mm. Tylko w taki sposób mamy bowiem 100% pewność i gwarancję stabilnego zamocowania.

Jeśli jedyną możliwością odbioru sygnału jest wykonanie montażu anteny na dachu budynku, a komin utrzymujący maszt anteny jest kiepskiej jakości, stosujemy bezinwazyjne uchwyty „opaskowe”, gwarantujące stabilność mechaniczną i nie osłabiają samego komina.

opaskowy uchwyt kominowy

Posiadamy w przystępnych cenach firmowy osprzęt instalacyjny: anteny, konwertery, uchwyty, mocowania, maszty, przewody itp.

Używamy wysokiej jakości materiałów – sprawdzonych, światowych marek: Sharp, Inverto, MTI, Opticum, Fuba, Corab, Televes, Blu Line, Technisat, Satec, Draka, DSE.

Do połączenia anteny z dekoderem stosujemy najwyższej jakości przewody antenowe firm: Satec, Televes, Draka, DSE, które są dodatkowo zabezpieczone żelem ochronnym – dającym odporność na promieniowanie UV, zmienne temperatury i wilgoć;

przewód antenowy outdoor żel

Przewód antenowy żelowany outdoor PE CTF113

Przewód CTF113

Przewód współosiowy wewnętrzny (mieszkaniowy) PCV CU

Do mocowania przewodów antenowych stosujemy opaski z tworzywa odpornego na promieniowanie UV, nie tolerujemy prowizorek na taśmę izolacyjną czy plaster.

W zależności od rodzaju podłoża i techniki mocowania stosujemy wysokiej jakości, odpowiedniej długości dostosowane kołki rozporowe o średnicy 12 mm:

kołki rozporowe

Kołki rozporowe, które stosujemy

Zależnie od miejsca wykonania montażu stosujemy wysokiej jakości, – zabezpieczone galwanicznie przed korozją, uchwyty montażowe o średnicy 38 i 48 mm:

mocowania anten satelitarnych - stojaki

Jeśli nie wiesz, jakie miejsce będzie odpowiednie do montażu anteny satelitarnej, skontaktuj się z nami – razem zdecydujemy gdzie ją zainstalować Tel. 881 604 700

Przykłady zrealizowanych montaży