Montaż Anten Satelitarnych Łódź:

*Dostępność kanałów możecie Państwo sprawdzić na stronie: https://www.lyngsat.com/

montaż anten satelitarnych Łódź

Wykonuję usługi:

 • Montaż anten satelitarnych – ściana, balkon, dach, maszt, balustrada
 • Multiroom 2 – 8 tunerów przy jednej antenie, niezależny dostęp
 • Ustawianie anten za pomocą profesjonalnego miernika cyfrowego
 • Wymiana anten na – 80 cm90 cm dla kanałów HD
 • Przenoszenie anten – zmiana lokalizacji
 • Wymiana konwertera 2 – 8 wyjścia, SCR Unicable obsługa jednoprzewodowa
 • Montaż zeza – jedna antena obsługuje dwa satelity HB i Astra
 • Montaż konwertera LNB Quad z wejściem dla tv naziemnej DVB-T
 • Wymiana uchwytu, na którym zamontowana jest antena
 • Instalacja cyfrowy Polsat (Polsat Box) + zestaw Internetu LTE – na jednym kablu
 • Wymiana kabli antenowych na zewnętrzne CTF113 Outdoor
 • Montaż i wymiana uchwytów kominowych „opaskowych”

Instalacja anteny satelitarnej w Łodzi

Realizuję również bardziej złożone instalacje – montaż – podłączenie multiroom (jedna antena – kilka dekoderów), zbiorcze instalacje antenowe Multiswitch (jedna antena dla wielu mieszkań), Multifeed (jedna antena wiele konwerterów – odbiór z wielu satelitów) a także przystosowanie instalacji satelitarnej do współpracy z anteną naziemną DVB-T oraz cyfrowym radiem DAB+ i UKF FM.

Nie wszędzie jest możliwość założenia anteny satelitarnej, są miejsca, w których za miast poręczy są hartowane szyby, a ściany zostały ocieplone i montaż spowodował by utratę gwarancji, w takich przypadkach można posłużyć się specjalnym bezinwazyjnym stojakiem satelitarnym z płytą betonową:

montaż anteny satelitarnej na stojaku z płytą betonową

Montaż w podobny sposób można przeprowadzić także na dachu za pomocą podobnego stojaka ale obciążenie i sam maszt muszą być zdecydowanie bardziej masywne:

zbiorcza antena satelitarna stojak betony

Bardzo często zdarza się, że ze względu na rosnące drzewa na sąsiedniej posesji nie można zamontować anteny tam gdzie byśmy chcieli, pozostaje montaż anteny satelitarnej na wkopanej w grunt rurze – maszcie:

montaż anteny satelitarnej w ogrodzie na maszcie

Nie zajmuję się kopaniem dołów, po kontakcie z inwestorem wskażę optymalne miejsce do montażu masztu i dopiero po jego przygotowaniu przyjadę przeprowadzić montaż i ustawienie anteny satelitarnej. Często pytacie, czy wysokość zainstalowania anteny satelitarnej na ziemią ma jakieś znaczenie – odpowiadam niema to zupełnie znaczenia, satelita znajduje się w bardzo daleko w odległości 36000 km.

Chcesz wykonać inną usługę, której nie ma na liście powyżej proszę o kontakt.

montaż anteny Polsatu na kominie Łódź centrum

Jeśli podpisaliście Państwo umowę o świadczenie usług telewizyjnych z jednym z nadawców (Canal Plus, NC+, cyfrowym Polsatem lub TP. Orange) otrzymacie zestaw instalacyjny składający się z: dedykowanego dekodera, anteny offsetowej 70 lub 80 cm, pojedynczego konwertera LNB – Single, podwójnego – Twin lub SCR Unicable.

W zestawie montażowym nie ma elementów montażowych: uchwytu, kołków rozporowych, przewodu koncentrycznego, HDMI, wtyków „F”, – (oczywiście wszystkie potrzebne rzeczy oczywiście posiadam).

montaż anteny sat C+ na balkonie Łódź widzew

Uwaga:

Jeśli podpisaliście umowę z NC+/Canal+, zamówiliście zestaw przez Internet powinniście otrzymać oryginalną antenę firmy Corab 80 cm.

Niestety często w regionalnych punktach obsługi abonentów NC+/Canal+ są oferowane anteny produkcji chińskiej, słabej jakości, które nie są przystosowane do silnych wiatrów występujących w naszym kraju.

Jak odróżnić oryginał od chińskiego zamiennika? Oryginalna antena posiada namalowane logo NC+/Canal+, uchwyt mocujący do masztu/stojaka (cybanty) mają nakrętki 13 mm, natomiast „chiński odpowiednik” 10 mm. Na czaszy anteny brak napisu „NC+/Canal+” lub jest naklejka.

zestaw instalacyjny antena nc+

Oryginalna antena Corab 80 cm

antena nc+ zestaw montażowy 2

Antena zastępcza produkcji chińskiej oferowana w nie których salonach NC+

Anteny produkcji chińskiej bardzo często poddają się wiatrowi, ulegają deformacji i konieczna jest wymiana.

Planując instalację kilku dekoderów np. multiroom trzeba we własnym zakresie zakupić konwerter LNB posiadający cztery nie zależne wyjścia sygnałowe (Quad). Do tego celu wskazana jest antena o średnicy 80 lub 90 cm (w zestawach Polsatu czasza ma 70 cm).

Aby skutecznie przeprowadzić montaż zestawu satelitarnego potrzebne jeszcze będą akcesoria:
 • uchwyt dostosowany do miejsca instalacji,
 • współosiowy przewód antenowy (stosujemy przewody zewnętrzne),
 • kołki rozporowe, przewód HDMI do połączenia dekodera z telewizorem
Wszystkie wymienione podzespoły oczywiście posiadamy!

Dodajemy do standardowych anten ustawionych na Hot Birda drugi konwerter lub zamieniamy na monoblock, co poszerza ofertę programową o TV Trwam oraz programy zagraniczne – niemieckie, francuskie, hiszpańskie.

Wykonuję trwałe montaże anten satelitarnych na ocieplonych elewacjach budynków, wykonuję na wylot otwory w ścianach do wnętrza mieszkania i stosuję długie wkręty średnicy 10 mm. Tylko taki sposób montażu w 100% daje pewność i gwarancję stabilnego zamocowania.

Jeśli jedyną możliwością odbioru sygnału jest wykonanie montażu anteny na dachu budynku, a komin utrzymujący maszt anteny jest kiepskiej jakości, stosujemy bezinwazyjne uchwyty „opaskowe”, gwarantujące stabilność mechaniczną i nie osłabiają samego komina.

instalacja anteny satelitarnej komin Łódź uchwyt opaskowy

Posiadamy w przystępnych cenach firmowy osprzęt instalacyjny: anteny, konwertery, uchwyty, mocowania, maszty, przewody itp.

Używamy wysokiej jakości materiałów – sprawdzonych, światowych marek: Sharp, Inverto, MTI, Opticum, Fuba, Corab, Televes, Blu Line, Technisat, Satec, Draka, DSE.

Do połączenia anteny z dekoderem stosujemy najwyższej jakości przewody antenowe firm: Satec, Televes, Draka, DSE, które są dodatkowo zabezpieczone żelem ochronnym – dającym odporność na promieniowanie UV, zmienne temperatury i wilgoć;

przewód antenowy zewnętrzny outdoor żel

Przewód antenowy żelowany outdoor PE CTF113

Przewód antenowy wewnętrzny CTF113

Przewód współosiowy wewnętrzny (mieszkaniowy) PCV CU

Do mocowania przewodów antenowych stosujemy opaski z tworzywa odpornego na promieniowanie UV, nie tolerujemy prowizorek na taśmę izolacyjną czy plaster.

W zależności od rodzaju podłoża i techniki mocowania stosujemy wysokiej jakości, odpowiedniej długości dostosowane kołki rozporowe o średnicy 12 mm:

mocowanie anteny sat kołki rozporowe

Kołki rozporowe, które stosujemy

Zależnie od miejsca wykonania montażu stosujemy wysokiej jakości, – zabezpieczone galwanicznie przed korozją, uchwyty montażowe o średnicy 38 i 48 mm:

stojaki - mocowania anten satelitarnych

Jeśli nie wiesz, jakie miejsce będzie odpowiednie do montażu anteny satelitarnej, skontaktuj się – razem zdecydujemy gdzie ją zamontować tel. 881 604 700

Przykłady zrealizowanych montaży