Multiroom: NC+, Canal+, Polsat, Orange

Świadczymy usługi związane z podłączeniem wielu dekoderów do jednej wspólnej anteny satelitarnej wyposażonej odpowiedni konwerter.

Oglądaj na kilku telewizorach w tym samym czasie różne programy!

Dostęp do ulubionych programów tylko na jednym TV to dla Ciebie za mało?
Teraz możesz wybrać usługę Multiroom HD z jednym, dwoma lub trzema dekoderami dodatkowymi i cieszyć się tym samym pakietem kanałów nawet na sześciu telewizorach!

Multiroom działa u wszystkich polskich nadawców satelitarnych NC+/Canal+, cyfrowy Polsat i TP. Orange S.A Polska. Umożliwia on niezależny odbiór różnych kanałów telewizyjnych nawet na 6 telewizorach (cyfrowy Polsat) w ramach jednego gospodarstwa domowego.

W Multiroom każdy telewizor jest podłączony do niezależnego dekodera, – dzięki temu każdy z domowników nie zależnie ogląda to, co chce w tym samym czasie.

multiroom schemat instalacji domowej

Jak to wygląda od strony finansowej?

Opłacacie Państwo tylko jeden abonament + dopłata za każdy dodatkowy dekoder wysokości około 10 zł miesięcznie (proszę na bieżąco śledzić oferty nadawców), a możecie oglądać nawet 6 różnych programów w tym samym czasie.

 W ramach instalacji Multiroom oferujemy: 

  • Montaż i ustawienie anteny satelitarnej z konwerterem: Twin, Quad, SCR Unicable
  • Przeprowadzenie przewodów do poszczególnych pomieszczeń
  • Podłączenie dekoderów: kablem LAN Ethernet, adapterami WiFi lub przez instalację elektroenergetyczną
  • Podłączenie i konfigurację sprzętu oraz uruchomienie usługi
  • Pomoc techniczną: – kontakt telefoniczny z obsługą abonenta w celu aktywacji usługi

Montaż multiroom cyfrowy polsat

 Co to jest multiroom? 

To system telewizyjny, dzięki któremu możliwy jest niezależny odbiór sygnałów w jakości HD na kilku odbiornikach telewizyjnych. Niweluje tym samym konieczność instalowania wielu anten satelitarnych. Mówiąc w skrócie Multiroom rozdziela sygnał satelitarny na kilka telewizorów bez utraty jakości wizji i fonii. Zmniejsza również wszelkiego rodzaju zakłócenia, podnosząc tym samym komfort z korzystania usług danego operatora.

 Jak działa multiroom? 

Multiroom cyfrowy Polsat:

 – nie wymaga łączenia dekoderów w sieć. Do działania Multiroom-u, konieczne są dwa lub więcej dekoderów, podłączonych do sygnału satelitarnego. Możliwe jest to przy użyciu wspólnej anteny z konwerterem typu „Twin” lub „Quad”.

Jeśli jednak układ pomieszczeń nie pozwala na zastosowanie jednej anteny, dekodery można podłączyć do oddzielnych anten satelitarnych. Okresowo wymagana będzie jedynie aktywacja dekoderów dedykowanych do usługi Multiroom HD za pomocą karty z dekodera głównego.

Zestaw NC+/Canal+ Multiroom:

 – pozwala na niezależne oglądanie różnych programów z oferty NC+ w dwóch pomieszczeniach jednocześnie w ramach jednego abonamentu. Usługa dostępna jest dla pakietów: CANAL+ Optimum, CANAL+ Kompakt, CANAL+ Start, Optimum, Prestiż HD+, Prestiżowy+, Optimum HD+ oraz Optimum HD.

Usługa dostępna dla abonentów korzystających z comiesięcznej formy płatności. W ramach podpisanej umowy z usługi „legalnie” można korzystać w obrębie jednego gospodarstwa domowego, jednak nic nie stoi na przeszkodzie np. „dogadać się” z sąsiadem i podzielić nasz abonament na dwa. Moduł główny powinien być umieszczony w najczęściej używanym dekoderze.

Dodatkowy dekoder wymaga aktywacji po każdych 6 godzinach pracy.

multiroom nc+ podłączenie dekoderów

Zasada działania usługi w: NC+ polega na dzieleniu uprawnień tj. przesyłaniu danych z dekodera głównego (matki) do dekodera – dekoderów dodatkowych. W tym przypadku konieczne jest podłączenie urządzeń za pomocą przewodów LAN Ethernet (skrętka komputerowa) lub dekoderów wyposażonych w WiFi.

Przy połączeniu bezprzewodowym w sieci powinien znajdować się router, który przydzieli właściwe adresy IP do dekoderów, bez niego często po mimo dobrego zasięgu WiFi występują problemy z uzyskaniem adresów IP w tej samej podsieci i  usługa nie działa.

Przy znacznej odległości między dekoderami konieczne będzie połączenie kablowe (skrętka LAN Ethernet) lub za pośrednictwem adapterów Powerline – przez sieć energetyczną (obydwa urządzenia muszą być na tej samej fazie zasilającej) a odległość po miedzy nimi nie powinna przekraczać 150 metrów.

multiroom nc+ podłączenie dekoderów adapterami power line

Multiroom TP. Orange – wygląda nieco inaczej: usługa umożliwia podłączenie dwóch niezależnych dekoderów Sagemcom UHD 88 za pośrednictwem połączenia internetowego LAN Ethernet lub mieszane z Satelitarnym.

Do korzystania z Multiroom-u Orange konieczne jest przewodowe podłączenie dekoderów do Rootera FunBox 2.0, 3.0, LiveBox ponieważ wymagane jest ciągłe przesyłanie uprawnień i aktywacja on-line.

Podłączenie multiroom Orange