Ustawianie Anten Satelitarnych

Precyzyjne ustawienie anten satelitarnych:

indywidualnych, zbiorczych, telekomunikacyjnych wszystkich nadawców o średnicy od 55 cm do 3 metrów cyfrowymi urządzeniami pomiarowymi nowej generacji.

Obsługujemy mieszkańców Łodzi, Konstantynowa, Zgierza i okolic.

Precyzja ustawienia anteny i stabilność mechaniczna czaszy satelitarnej decydują o bezproblemowym odbiorze sygnału w każdych warunkach pogodowych.

Ustawienie anteny satelitarnej w naszym wykonaniu polega na precyzyjnym wizowaniu czaszy satelitarnej, konwertera LNB z podglądem na specjalistycznym dokładnym sprzęcie pomiarowym z wysoką rozdzielczością, wizualnym podglądem programów FTA i archiwizacją pomiarów.

Ustawienie anteny satelitarnej, ma kluczowe znaczenie dla dobrej jakości odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej.

ustawianie anteny sat

Nowoczesne urządzenia pomiarowe w znaczący sposób przyśpieszają diagnostykę i znalezienie przyczyny awarii w instalacji antenowej. Niestety koszty takiego sprzętu pomiarowego są znacząco wysokie dlatego wielu instalatorów używa tańszych mniej dokładnych urządzeń.

Znalezienie właściwego satelity, odnalezienie sygnału dobrej jakości jest podstawą dobrego odbioru w każdych warunkach pogodowych.

Jeśli ktoś tego wcześniej sam nie robił, może okazać się trudnym zadaniem – wiemy to z własnego doświadczenia.

Jakże często panie skarżą się na swoich mężów: przez cały weekend, zamiast iść na spacer czy zrobić zakupy, on bezskutecznie kręcił anteną”, co zazwyczaj doprowadza do niezbyt przyjemnych sytuacji.

Przez remont budynku nie możesz oglądać telewizji satelitarnej?

Firma przeprowadzająca remont budynku nakazała lub zdemontowała państwa antenę, na balkonie pojawiło się rusztowanie, które uniemożliwiło odbiór telewizji zadzwoń.

antena naprawa rusztowanie

Wykonamy fachowy demontaż anteny na czas prac remontowych a następnie  profesjonalny montaż wraz z dokładnym ustawieniem anten po remoncie elewacji.

Jeśli otrzymacie Państwo zgodę na tymczasowy montaż anteny do konstrukcji rusztowania lub na dachu także podejmiemy się jego wykonania.

Niedokładne ustawienie anten satelitarnych daje o sobie znać przy porywistym wietrze, zachmurzeniu, niewielkich opadach deszczu lub mokrego śniegu.

Bez doświadczenia i miernika cyfrowego to niejednokrotnie prawdziwy koszmar, – często lepiej w takich sytuacjach wezwać fachowca, który zrobi to za nas …

montaż anteny cyfrowy Polsat Unicable

Właściwie ustawiona antena – Dekoder cyfrowego Polsatu Evobox transponder TVN 11.508 GHz

Dlaczego nie warto samodzielnie montować i ustawiać anten satelitarnych?

To niebezpieczne zajęcie – antenę satelitarną montuje się na zewnątrz budynku (balkon, ściana, dach), gdzie zwykle na znacznej wysokości korzystając z masztu lub specjalnego uchwytu dostosowanego do miejsca montażu. Łatwo sobie wyobrazić jak radzi sobie z tym osoba, która nie ma odpowiedniego sprzętu i doświadczenia w pracy na wysokości. Specjalistyczna ekipa instalatorów korzysta z zabezpieczeń i bierze za siebie odpowiedzialność oraz ryzyko.

Doświadczenie i wiedza techniczna – aby poprawnie zamontować i ustawić antenę satelitarną niezbędna jest znajomość zagadnień. Instalatorzy anten znają położenie satelitów,a dzięki miernikom od razu określą gdzie zamontować antenę i gdzie ją skierować. Jeśli pojawi się przeszkoda uniemożliwiająca odbiór (np. drzewo) od razu o tym poinformują technika.

Sygnał dziełem przypadku – owszem bardzo często wielu osobom udaje się samodzielnie „złapać” sygnał satelitarny i nawet dobrze ustawić antenę satelitarną, jednak bez specjalistycznego sprzętu jest to nie łatwe zadanie. Fachowiec dysponuje natomiast odpowiednim miernikiem, który kosztuje tak dużo, że jego kupno na użytek prywatny jest nieopłacalne.

11.508GHz TVN pomiar sygnału

Poprawnie ustawiona antena NC+ – standardowa instalacji antenowa – transponder 11.508 GHz TVN

Ustawienie anteny za pomocą miernika gwarantuje nie zakłócony odbiór telewizji w każdych warunkach pogodowych.

Nie zapominajmy również, że usługa specjalisty gwarantuje prawidłowe ustawienie anteny i dobry odbiór TV przez cały rok, w porównaniu do pracy amatora, gdzie sygnał i odbiór anteny zawsze może ulec uszkodzeniu.

Jeden z przykładów mało profesjonalnego montażu i ustawienia anteny satelitarnej: 

Do ustawienia anten satelitarnych są potrzebne dokładne cyfrowe przyrządy pomiarowe, wiedza i doświadczenie.

Starsze mierniki analogowe, – wskaźniki wskazówkowe z marketu są mało dokładne i nie gwarantują uzyskania zadowalających wyników.

pomiar sygnału dekoder NC+

Prawidłowo ustawiona antena – Dekoder cyfrowego Polsatu Sagemcom 5500

Jak widać, uzyskanie sygnału o dobrych parametrach jest możliwe, do osiągnięcia zadowalających wyników konieczne jest precyzyjne ustawienie anteny. Często niestety zdarza się, że anteny są niewłaściwie ustawione, co objawia się zakłóceniami lub brakiem odbioru nie których programów (np. TVN, TVP 2, BBC Brit). Występują charakterystyczne objawy: „pikseloza„, „trzaski” w głośnikach lub całkowite zaniki sygnału przy zachmurzeniu, opadach deszczu, śniegu czy silnym wietrze.

Pamiętajmy także, że większość transponderów Satelitarnych używanych przez nadawców na innych pozycjach jest taka sama jak Hot Bird czy Astra. Na szczęście dzięki miernikom posiadającym identyfikację odbieranych sygnałów znalezienie właściwego satelity i dokładne ustawienie anteny obecnie nie stanowi żadnego problemu.

Wiemy jak naprawdę dobrze ustawić każdą antenę satelitarną, odnajdziemy miejsce, w którym antena ma tkz. „ognisko” – miejsce w którym skupiają się mikrofale, sygnał w nim będzie mieć najwyższą wartość umożliwiającą odbiór wszystkich programów satelitarnych.

Gwarantujemy uzyskanie najwyższej jakości technicznej sygnału z anteny satelitarnej!

Jeśli zakupiliście zestaw telewizji satelitarnej: cyfrowego Polsatu, Canal+/NC+ lub Orange lecz nie udało się go uruchomić, zadzwońcie do nas nr 881 604 700, – zapewniamy, że w ciągu niecałej godziny wszystko będzie działać jak należy !