Internet mobilny LTE – Cyfrowy Polsat

Instalacja i serwis bezprzewodowego internetu w technologii LTE cyfrowy Polsat, Orange Polska S.A.

Internet LTE najczęściej jest to usługą łączona – podpisując umowę na telewizję satelitarną można dodatkowo zakupić dostęp do szybkiego internetu; usługa działa u operatora Polkomtel Plus GSM, a także od końca 2017 r w Orange Polska S.A.

stacja bazowa internet LTE 3/4G

Oferujemy montaż:

  • urządzenia zewnętrznego ODU 200/300 Flybox Sky
  • znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym sygnał jest dobrej jakości
  • podłączenie i konfigurację routera IDU 200 aby sygnał był odpowiednio silny – co gwarantuje stabilność i szybkość łącza
  • dokładne ustawienie anteny na maksimum sygnału w oparciu o przyrząd cyfrowy

pomiar LTE 2100 MHz łódź

Pomiar sygnału internetu LTE 2100 MHz Łódź

Na życzenie możemy wykonać konfigurację podłączonych komputerów po przez sieć Ethernet i WiFi, udzielimy również krótkiej instrukcji użytkowania.

Trochę informacji technicznych zaczerpniętych z instrukcji obsługi:

Zestaw do „Internetu Domowego LTE” to nowoczesne rozwiązanie zapewniające dostęp do szerokopasmowego Internetu LTE w lokalizacjach, gdzie dotychczas było to nieosiągalne lub nie opłacalne ze względu na brak infrastruktury telekomunikacyjnej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego zestawu LTE składającego się z zewnętrznego modemu ODU 200/300 oraz routerowi IDU 200/300 uzyskamy nową jakość.

W nowym rozwiązaniu sygnał internetu LTE doprowadza się do wnętrza mieszkania za pomocą przewodu antenowego, a w ten sposób uzyskujemy znaczącą poprawę mocy i jakości bez konieczności stosowania dodatkowych anten zewnętrznych.

Plus internet domowy ODU200

Urządzenie zewnętrzne ODU200 cyfrowy Polsat zamontowane na maszcie

Zestaw ODU/IDU lub Flybox Sky to połączenie dwóch urządzeń: domowego routera WiFi oraz modemu LTE z anteną zamkniętą w specjalnej obudowie przeznaczonej do montażu na zewnątrz – za oknem lub na dachu. Modem pozwala na korzystanie z LTE z prędkością do 150 Mb/s w pasmie 800, 1800 lub 2600 MHz.

Sygnał z anteny i modemu jest przekazywany do routera za pomocą kabla koncentrycznego.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wykorzystania istniejącej instalacji TV lub TV-SAT i jednoczesne korzystanie z internetu oraz telewizji. Do montażu zestawu LTE można wykorzystać istniejącą instalację antenową TV (satelitarnej bądź naziemnej) przesyłając po jednym kablu koncentrycznym zarówno sygnał TV/SAT jak i Internet LTE.

Do udostępnienia Internetu wewnątrz domu lub mieszkania służy router WiFi IDU-200, posiada on 4 porty LAN, co umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych, takich jak dekoder STB, telewizor, komputer PC poprzez kabel Ethernet.

LTE cyfrowy Polsat IDU/ODU 200

Zestaw instalacyjny LTE cyfrowy Polsat IDU/ODU 200/300

Uwaga:

Instalując internet LTE należy pamiętać, że urządzenia tego typu komunikują się z siecią za pomocą fal radiowych w zakresach częstotliwości 800, 1800, 2100 MHz, a przy znacznej odległości od stacji bazowej używają podwyższonej mocy – (do 1 Wata EIRP), co jest szkodliwe dla zdrowia (elektrosmog) i może powodować przy złej instalacji zakłócenia w odbiorze nie których programów satelitarnych – np. TVP 1HD TP 11.449 GHz oraz TVN 11.508 GHz.

Jeśli występują zakłócenia spowodowane transmisją z urządzeń LTE należy maksymalnie oddalić urządzenie nadawcze ODU 200/300 od dekodera i przewodu antenowego łączącego konwerter. W skrajnych przypadkach z pewnością pomoże montaż markowego konwertera o wzmocnieniu (60 dB) i dobrego kabla antenowego.